Instrumental undervisning

Instrumental undervisning

Lærer:


Andrzej Blausz
Guitar

E-mail:
andrzej.blausz@svendborg.dk


Anita Lykkegaard Nielsen
Sang

E-mail:
anita.lykkegaard@svendborg.dk


Anna Gadborg
Sang

E-mail:
anna.gadborg@svendborg.dk


Anna Aagaard Hansen
Musik til SVEND, violin

E-mail:
anna.aagaard.hansen@svendborg.dk


Anne Groth Riis
MusikGrundskole, sammenspil, el-bas

E-mail:
anne.groth@svendborg.dk


Bente Gliese
Rytmik, forskole, Musik til SVEND

E-mail:
bente.gliese@svendborg.dk


Berit Garmo
Klaver

E-mail:
berit.garmo@svendborg.dk


Bjarke Dalager
Slagtøj

E-mail:
bjarke.dalager@svendborg.dk


Christa V. Danielsen
Klarinet, Blæserklasser, Harmoniorkester, Workshop

E-mail:
christa.verlin.danielsen@svendborg.dk


Christina Andersen
MusikGrundskole, rytmik, Musik til SVEND

E-mail:
christina.oebo.andersen@svendborg.dk


Daniel Rahbek Jones
Slagtøj, marimba, sammenspil

E-mail:
daniel.rahbek.jones@gmail.com


Flemming Gamtofte
Violin, sammenspil

E-mail:
flemming.gamtofte@svendborg.dk


Gert William Knudsen
Træblæsere, sammenspil, blæserklasse

E-mail:
Gert.william.knudsen@svendborg.dk


Hanne Havndrup Jensen
Kontrabas

E-mail:
hanne.havndrup.jensen@svendborg.dk


Heine F. Jespersen
Saxofon, hørelære, sammenspil, Blæserforskole, Workshop

E-mail:
heine.jespersen@svendborg.dk


Ida Hovalt
Kor og klaver

E-mail:
ida.hovalt@svendborg.dk


Ida Frank
Cello og Strygeorkester

E-mail:
ida.frank@svendborg.dk


Ilia Skuratovskij
Violin

E-mail:
ilia.skuratovskij@svendborg.dk


Irina Strange
Klaver, Hørelære

E-mail:
irina.strange@svendborg.dk


Jakob Riis Hansen
El-bas, sammenspil, Workshop

E-mail:
jakob.riis.hansen@svendborg.dk


Jan Bruun Nielsen
El-bas

E-mail:
jan.bruun@webspeed.dk


Kim Olesen
Guitar, sammenspil

E-mail:
kim.olesen@svendborg.dk


Kim Thorsen
Messingblæsere, Harmoniorkester

E-mail:
kim.thorsen@svendborg.dk


Kirill Gedde
Guitar, sammenspil

E-mail:
kirill.gedde@svendborg.dk  


Lene Høg
Tværfløjte, Talentkoordinator

E-mail:
lene.hoeg@svendborg.dk


Mads Skov Hansen
Slagtøj, sammenspil

E-mail:
mads.skov.hansen@hotmail.com


Peter B. Mikkelsen
Klaver

E-mail:
peter.bom.mikkelsen@svendborg.dk


Povl C. Balslev
Kirkeorgel

E-mail:
musikfidus@gmail.com


Rasmus Grønborg
Klaver

E-mail:
rasmus.groenborg@svendborg.dk


Sulle Herforth
Klaver, MusikGrundskole

E-mail:
sulle.herforth@svendborg.dk